• 55956 562 713
  • puhit-info@gmail.com

Jak radzić sobie z problemami związanymi z MMA?

Trenowanie mieszanych sztuk walki, jak każdy sport, ma swoje wady i zalety. Wadą jest przede wszystkim to, że niesie ze sobą ryzyko powstawania urazów i innych problemów zdrowotnych. Poważne kontuzje to nic przyjemnego dla zawodników z MMA, ponieważ często muszą przez to na jakiś czas pożegnać się ze sportem, by wrócić do zdrowia, a zdarza się, że dawna sprawność już się nie odtwarza. W związku z tym w tej dyscyplinie sportowej trzeba postawić przede wszystkim na zapobiegliwość, by do minimum zredukować prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegokolwiek problemu.

Pierwszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę są nasze stawy. U sportowca są one narażone na ciągłe przeciążenia i urazy. Intensywne treningi silnie męczą stawy, przez co dokuczać nam mogą bóle z nimi związane oraz zaburzenia ich pracy. Kości i stawy stanowią podstawę naszego ciała, to dzięki nim utrzymujemy się w pozycji pionowej i dynamicznie się poruszamy. Już codzienne życie, zwykłe obowiązki wystarczająco je obciążają, jeśli o nie odpowiednio nie zadbamy. Bezpieczeństwo swoim stawom możemy zapewnić dzięki odpowiedniej diecie. Głównym założeniem powinno być dla nas dostarczanie dużych ilości białka naszemu organizmowi. To właśnie białko jest budulcem większości elementów naszego ciała, w tym chrząstek stawowych. W związku z tym w naszych codziennych posiłkach nie może zabraknąć nabiału, jajek, mięsa czy warzyw strączkowych. Dodatkowo warto wspomóc się produktami białkowymi typu suplementy diety czy batony proteinowe, które zapewnią dawkę dobrze przyswajalnego białka. Poza tym jedną z najistotniejszych substancji, która potrzebna jest do posiadania sprawnych stawów jest kolagen, obecny chociażby w galaretkach. Dostępny jest również w formie suplementów diety, co jest doskonałym rozwiązaniem, gdyż spożywając go w ten sposób mamy pewność, że dostarczamy go w odpowiednich ilościach. Preparaty te, zarówno białkowe, jak i kolagenowe, a także wiele innych dostępne są w sklepie MUSCLE ZONE, który oferuje nam tylko i wyłącznie produkty naturalne. Ryzyko poważnych urazów zredukować możemy poprzez supelentację witaminy D3, niezbędnej do tego, by wapń - jako pierwiastek wpływający na wytrzymałość kości - mógł należycie się wchłaniać.

Zagrożenia wśród zawodników MMA to nie tylko zjawiska związane ze zdrowiem fizycznym, ale także umysłowym. Zmęczenie po treningu nie jest niczym złym ani niebezpiecznym, ale jeśli staje się ono przewlekłe i nie pozwala nam normalnie funkcjonować, oznacza to, że coś jest nie tak. Może być to spowodowane niedoborem niektórych pierwiastków w organizmie, spożywaniem zbyt małej ilości produktów bogatych w witaminy. Takiemu przemęczeniu mogą towarzyszyć bóle głowy, kości i mięśni, problemy z koncentracją oraz ogóle rozdrażnienie. Tych objawów nie można lekceważyć, szczególnie gdy jesteśmy bardzo aktywni fizycznie, ponieważ może skończyć się to tragicznie. W takich sytuacjach należy wykonać wszystkie konieczne badania, a także zastanowić się, czy nasz tryb życia aby na pewno jest w zupełności prawidłowy. Należy skupić się przede wszystkim na diecie i na wspomnianych wcześniej pierwiastkach. Za przewlekłe zmęczenie odpowiadają przede wszystkim niedobory żelaza, magnezu, witaminy C oraz witamin z grupy B. W związku z tym swoją dietę powinniśmy wzbogacić o większe ilości ryb, roślin strączkowych, pełnego ziarna, kakao oraz warzyw i owoców. Niestety, jedzenie normalnych porcji posiłków nie pozwoli w szybkim czasie uzupełnić wszystkich niedoborów, dlatego wspomóc się można poprzez suplementację witamin i minerałów, dostępnych w sklepie MUSCLE ZONE. Naturalne preparaty szybciej i lepiej się wchłaniają, a poza tym na każdym suplemencie diety określona jest dawka, dzięki czemu łatwiej będzie nam spożywać właściwe ilości niezbędnych składników. Z treningami, szczególnie gdy w grę wchodzi rywalizacja, jak w przypadku MMA, wiąże się również stres i nerwowość. W przypadku tej dyscypliny sportowej ważne jest, by umieć nad sobą panować i zachowywać spokój. Częsty stres wywoływać może niedobory niektórych pierwiastków, takich jak magnez, o których skutkach przeczytałeś wcześniej. Warto więc dbać o to, by redukować niepokój i nerwowość. Wszelkie techniki relaksacyjne w połączeniu z suplementami diety mogą przynieść naprawdę rewelacyjne rezultaty w tej kwestii. Sprawdzi się tutaj między innymi L-Teinina, obecna w asortymencie MUSCLE ZONE. Zmniejsza ona napięcie nerwowe, redukuje stres, a przy tym nie powoduje otępienia i senności, jest więc do świetna alternatywa dla tradycyjnych środków uspokajających.

Odpowiedni tryb życia i zbilansowana dieta jest w stanie uchronić w pewnym stopniu przed kontuzjami każdego sportowca. Zadbane stawy i kości są wytrzymałe i szybciej renegują się po ewentualnych kontuzjach, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się ryzyka „odpadnięcia” z gry na dłuższy czas.